Reformierakonna esimees Siim Kallas märkis üldkogul peetud kõnes, et väikeriigi jaoks on poliitiline stabiilsus elulise tähtsusega ning tasub kaaluda valimisperioodi pikendamist neljalt aastalt viiele.
“Üks inglise asjatundja on kirjeldanud kolme põhipunkti, kuidas üks väike liikmesriik saab edukas olla. Esiteks – tagage, et kõik teie esindajad kõikides lülides räägivad antud teema kohta ühte ja sama juttu, teiseks, olge oma ettepanekutes teistest varajasemad, kolmandaks, saatke igale poole Euroopa võrgustikus oma parimad inimesed,” ütles Kallas. ”Siinkohal tulen ühe väga tähtsa poliitilise eelduse juurde, mis on tarvilik mainitud kolme punkti järgimiseks. See on poliitiline stabiilsus. Kui üks valitsus oma ministrite ja juhtivate ametnike ning asutuste juhtidega on ametis nii kaua kui võimalik ja nii kaua kui vajalik, on see eriti väikeriigi puhul väga suur eelis.
“Lähtudes sellest tõdemusest peaks ka Reformierakonna huvi olema stabiilse valitsuse olemasolu vähemalt ühe, aga ka eelistatavalt kahe valimisperioodi jooksul. Kogenud valitsuse liikmed, kogenud ja selget poliitikat ajavad kõrgemad ametnikud on praeguses olukorras väikeriigi jaoks suur eelis,” ütles Kallas. “Siit tuleb ka minu veendumus, mis on täna veel tugevam, kui varem, et Eesti vajab lihtsamat ja arusaadavamat poliitiliste parteide rühma, kes suudaksid moodustada tugevaid ja püsivaid valitsusi.”
“Kui läheb põhiseaduse muutmiseks, tuleks kaaluda ka valimisperioodi pikendamist neljalt viiele aastale, nagu see on Suurbritannias,” sõnas Kallas. “Kui suur riik heitleb koalitsioonivalitsuste kriisides, on see muidugi suur probleem, aga kui väikeriik sisustab oma poliitilise elu vaid sisepoliitilise võitlusega, siis seda riiki ja tema tahet lihtsalt pole olemas.”