Kallas tegi taas ettepaneku peaministri ja presidendi ametikoha ühendamiseks

Uudis
|
18.05.2003

Reformierakonna esimees Siim Kallas soovitas täna erakonna üldkogul peetud kõnes muuta Eesti poliitiline süsteem arusaadavamaks nii meie valijatele kui väljastpoolt vaatajatele.

“Keskseks arutlusteemaks võiks olla presidendi ja peaministri ametikoha ühendamine ja vastavalt valitsusjuhi otsevalimine,” sõnas Reformierakonna esimees.

Esmakordselt tegi Siim Kallas ettepaneku presidendi ja valitsusjuhi ametikoha ühendamiseks mullu sügisel Tartus peaministrina peetud kõnes.

“Kindlasti oli enne valimisi aeg selline, mis ei olnud kõlbulik nende ettepanekutega tegelemiseks, aga nüüd võime asja rahulikult käsitleda. Kui tahame Euroopas läbi lüüa, kui tahame võtta vastu tõsiseid välisväljakutseid, peamegi omama tugevat valitsust. Demokraatia ei saa olla mingi lõtv, laialivalguv jututuba, see peab olema täiesti konkreetne, tõhus, tugev ühiskonna juhtimise, otsuste langetamise ja nende elluviimise masinavärk,” lausus Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt