Kalev Lillo ministritele: Väikesadamad peavad olema mitmeks otstarbeks

Uudis
|
08.12.2012

Riigikogu merenduse toetusrühma liige Kalev Lillo saatis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seederile kirja, milles juhib tähelepanu vajadusele lõpetada olukord, mis ei võimalda mitmeks otstarbeks kasutatavate väikesadamate väljaarendamist.

Nimelt näeb Euroopa Kalandusfondi 2007–2013 rakenduskava kalasadamate investeeringutoetuse kord ette, et toetuse saaja on kohustatud kasutama sadamat sihtotstarbeliselt vaid kalalaevade teenindamiseks. Riigikogu liikme hinnangul oleks aga absurdne ja laristav sinna kõrvale eraldi jahtidele mõeldud sadama rajamine.

„Järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil soovime Eestis multifunktsionaalsete väikesadamate arendamist. Ka Eesti merenduspoliitika arengudokument, mis valitsuses hiljuti heakskiidu sai, tõdeb, et rannaäärse ettevõtluse kesksel kohal on nii turism ja kalandus. Seetõttu tuleb neid tegevusi vaadelda koos ning leida arendustes sünergia,” kirjutab Lillo.

Riigikogu liige palub ministritelt selgitada, mida saab ette võtta, et Eestis oleks võimalik raha ratsionaalselt kasutades rajada selline väikesadamate võrgustik, mida saaksid koos kasutada nii kalapaadid kui turismijahid.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt