Kalev Lillo: Harjumaad tuleb kohelda muu Eestiga võrdselt

Uudis
|
24.05.2011

Täna Harju maavanemaga kohtunud Riigikogu Harjumaa toetusgrupi esimees Kalev Lillo ütles, et Eesti suurima maakonna probleemid aga ka võimalused on seotud uute töökohtade loomisega ning parema alus- ja kooliharidusega. Riik ja omavalitsused peavad siis edasijõudmiseks rohkem koostööd tegema.

„Harjumaal asuvad Eesti mere- ja õhuvärav ning siin luuakse üle 60 protsendi Eesti rahvuslikust rikkusest. Samas on Harjumaa ettevõtjad mõnes mõttes ka vaese sugulase rolli jäetud. Eelmisel sajandil kehtestatud regionaaltoetuste kord, mis välistab paljude riigi ning eurofondide kaudu makstavate ettevõtlustoetuste kasutamise Harjumaal, on ajast ja arust ning tasub kaaluda selle muutmist,” rääkis Riigikogus Harjumaa toetuseks moodustatud saadikuterühma juhtiv Lillo.

Riigikogu liige ja Harju maavanem rääkisid tänasel kohtumisel sellestki, et lasteaia- ja koolikohtade puudus on Tallinna lähivaldade suurim probleem, mille lahendamisega paljud omavalitsused ise toime ei tule. Lahendus oleks siin omavalitsuste piire ületav koostöö, mida riik vajadusel jõudumööda toetama peab.

Tänasel kohtumisel lepiti kokku, et maavalitsus annab Harjumaad toetavatele parlamendisaadikutele kuu aja jooksul omapoolse ülevaate maakonna suurimatest arenguvõimalustest ja arengutakistustest, mida ühise laua taga järgmisel korral arutada ja lahendusi otsida.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt