Kaja Kallas: Üleskutse: peatame abielureferendumi ja keskendume ainult koroonale

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
10.12.2020

Järgmine nädal tuleb riigikogul tegeleda võimuliidu soovi tõttu abielureferendumiga. Ajal, mil koroonaviirus on kontrolli alt väljas, on see küll viimane asi, millega peaks tegelema. Näeme, et korraline arstiabi on peatumas, õppetöö on jälle katkenud ja valitsus lohistab jalgu koroonavastase vaktsineerimise planeerimisega. Koroonakaos on kohal ja meil pole enam kuhugi taganeda. Ühiskonda tülli pöörava rahvaküsitluse korraldamise asemel oodatakse riigijuhtidelt praegusel ajal ühtsust ja selget juhtimist.

Kahjuks tuleb tõdeda, et aasta lõpp ja uue aasta algus tuleb koroona tõttu süngetes toonides. Peame tegelema paljude raskete ja meid igaühte väga otseselt mõjutavate probleemidega. Arusaadavalt kuhjuvad ühiskonnas pinged, sest kogetakse isiklikku tragöödiat, pidev muretunne ja ärevus väsitavad meid. Samal ajal ei suuda riik ja omavalitsused koroona tõttu enam tagada neid teenuseid, mida inimesed igapäevaselt vajavad. Meil ei ole tõesti ruumi poliitilisteks mängudeks perekonnaseaduse sõnastuse teemal.

Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder võtke end kokku! EKRE valimislubadus ei saa olla tähtsam kui meie inimeste tervis, laste haridus ja sissetulekute säilimine. Lubage oma erakonna liikmetel riigikogus 14. detsembril vabalt hääletada ja see täiesti ebavajalik tüliõun on ühe hääletusega kadunud. Kui rahvahääletuse eelnõu esimesel lugemisel järgmisel esmaspäeval välja ei hääletata, jääb see küsimus meid lõhestama ja kummitama veel kuudeks. Loomulikult teevad Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid kõik endast oleneva, et see eelnõu riigikogus blokeerida. Ent seni kui see absurdne teema on riigikogu töölaual, hoiab see meie ühiskonda pantvangis. Avalikkuse tähelepanu ja poliitiline energia kulub täiesti tarbetu võitluse jaoks, samal kui aina hullemad koroonanumbrid sunnivad taas peale ühiskonna lukkupanekut.

Tõehetk on järgmine esmaspäev, 14. detsember. Siis saab iga riigikogu liige otsustada, kas ta soovib selle aasta viimasel riigikogu töönädalal teha Eesti jaoks midagi päriselt õiget.

Siis langevad maskid, sest loevad ainult poolt- ja vastuhääled. Mitte mingit kasu pole dramaatilistest kõnedest ja meedia jaoks võetud poosidest, kui sellele ei järgne oma hääle andmist 14. detsembril. Riigikogu liige väljendab oma tahet suure saali hääletusel, ta on üks 101-st, kellel on see privileeg. Kasutagem seda!

Minu üleskutse Isamaa ja Keskerakonna saadikutele on lihtne. Unustage EKRE valimislubadus ja poliitiline kombineerimine. Jätame kõrvale kõik ebavajaliku ja riidu tekitava. Hääletame rahvaküsitluse eelnõu maha ja keskendume sellest hetkest edasi ainult koroonakriisile. Läti ja Leedu näited on ees kurvad. Kaalul on inimeste tervis, haridus, sissetulek ja igapäevane elukvaliteedi säilitamine. Keskendume üksnes sellele, kuidas murda nakatumiste tõusujoon, kuidas korraldada ravi, kuidas hoida lahti hädavajalikud teenused ning kuidas asuda esimesel võimalusel vaktsineerima ja kust vaktsiini juurde saada. Proovime otsida pingelisel ajal üksmeelt ja ärme vala bensiini peale kasututesse tülikolletesse.

The post Üleskutse: peatame abielureferendumi ja keskendume ainult koroonale appeared first on Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt