Kaja Kallas: strateegia “Eesti 2035” seab õiged eesmärgid, valitsuse teod viivad meid aga vastassuunas

Uudis
|
25.11.2020

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ütles tänasel parlamendi arutelul strateegia “Eesti 2035” üle, et dokument seab küll õiged eesmärgid, aga valitsuse teod viivad meid risti vastupidises suunas.

„Dokumenti lugedes ei saa üle ega ümber kognitiivsest dissonantsist, mis tekib. Ühelt poolt on ju kõik õige. Kes ei tahaks, et „Eesti oleks loov, vastutustundlik ning avatust ja kogukondi väärtustav ühiskond, mis hoiab ja edendab Eesti identiteeti ning tagab mitmekesise, ligipääsetava ja ajaga kaasaskäiva elujõulise kultuuriruumi“? Aga kui vaadata valitsusliikmete tegevust, siis tundub, et nende kohta see ei käi. Nemad jooksevad risti vastupidises suunas,“ ütles Kaja Kallas.

Kallas tõi näiteks ka strateegilise sihi 3.2.1 „Arukas inimene hindab teadmisi, hoiab ennast, teisi ja elukeskkonda ning suhtub toetavalt kõikidesse ühiskonnagruppidesse“. „Kui vaadata valitsuskoalitsiooni tegevust – soovi iga hinna eest ühiskonda lõhestada läbi vähemuste vaenamise, siis jälle tekib küsimus, et kas nende kohta see ei käi?“

Samuti tõi Kallas välja, et eesmärgiks seatud avatuse ja koostöömeelsuse asemel soovib valitsus sulgeda ühiskonda välismaalaste seaduse muudatustega ja peletab Eestist eemale välisinvesteeringuid.

„Eraldi tahaks välja tuua, et „Eesti riigieelarve on jätkusuutlik ja makromajanduse tasakaalustamisele suunatud“ tundub nagu mingist paralleelmaailmast pärit lause, sest me teame, et praegune valitsus ja paraku ka eelmine ei ole teinud midagi selle jaoks, et eelarve oleks jätkusuutlik ja makromajanduse tasakaalustamisele suunatud,“ ütles Kallas.

„Siht on üks, aga teod on paraku teised. Kuna strateegiadokumendiga on palju vaeva nähtud ja ideaalis saame ilusate sihtidega kõik nõustuda, siis on mul ettepanek ka päriselt nende sihtide suunas samme ja otsuseid teha, mitte kapata suure galopiga vastassuunas,“ lõpetas Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt