Kaja Kallas Reformierakonna esimehekandidaadi kõnes: ehitame Eestile targa ja isemajandava tuleviku

Uudis
|
14.04.2018
  • Pürgime suurema sõltumatuse, mitte sõltuvuse poole
  • Eesmärk on isemajandav, tugev ja tark Eesti, mis vastab tulevikuväljakutsetele
  • Selle saavutamiseks ehitame Reformierakonna visiooni kolmele põhialusele: patriotism, vabadus ja hoolivus

Reformierakonna esinaiseks kandideeriv Kaja Kallas ütles kõnes erakonnakaaslastele, et erakonna põhieesmärk peab olema targa ja isemajandava Eesti ehitamine.

„Meie ees seisab selge valik: kalduda tagasi minevikku või püüelda edasi isemajandava tuleviku poole. Minu jaoks ei ole siin küsimust – me peame jätkama tugeva ja targa iseseisva Eesti ehitamist,“ ütles Reformierakonna esinaise kohale kandideeriv Kaja Kallas oma kõnes.

Ta rõhutas, et iseseisva riigi majanduse alustala on eraettevõtlus ning Eestil on kõik eeldused selleks, et luua ettevõtjatele parim võimalik keskkond. „Peame looma tingimused, kus eraalgatus on rohkem au sees, mis tähendab ettevõtlust pärssivate reeglite ümbervaatamist, aga ka tulevikku suunatud võimaluste loomist,“ ütles ta. Ta lisas, et riik ei peaks tegelema ettevõtlusega seal, kus ettevõtjad saavad seda teha, ja et maksude tasumine peab olema tehtud lihtsaks ja loogiliseks.

Riigikogu valimiste eel pöördus Kallas ka erakonnaliikmete poole öeldes, et valijate usalduse välja teenimiseks tuleb palju tööd teha. „On palju vältimatuid ühiskonnaarenguid, millega peame tegelema – ühiskonna vananemine, pensionivara mittepiisavus, teadus- ja arendustegevuse rahastamine. Meilt oodatakse neile küsimustele selgeid ja mittepopulistlikke vastuseid,“ ütles ta. „Erakonna hetkel kõrge reiting on illusioon, mis alles vajab sisuga täitmist.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt