Kaja Kallas: Pöördumine Keskerakonna volikogu poole

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
30.03.2019

Lugupeetud Keskerakonna juhatuse ja volikogu liikmed!

Oleme jälginud Keskerakonna valitsuskoalitsiooni moodustamise kõnelusi Isamaa ja EKRE-ga.  Usume jätkuvalt, et Reformierakonnaga saaks Keskerakond olla osaline koalitsioonis, mis esindaks nii Eesti inimeste kui ka Eesti riigi huve laiapõhjalisemalt, tasakaalustatumalt ja tulevikku vaatavalt.

Kuivõrd sel nädalavahetusel toimub Teie erakonna volikogu, kus ilmselt arutatakse ka neid küsimusi, siis saadame teile põhimõtted, millele meie koostöö võiks baseeruda.

  1. Meie valitsus kaitseks demokraatiat ja õigusriiki. Meie valitsus austaks sõna- ja ajakirjandusvabadust. Meie valitsus austaks mööndusteta kõikide Eestis elavate inimeste õigusi ja vabadusi.

 

  1. Meie valitsus hoiaks Eesti julgeolekut kindlalt kaitstuna ning jätkaks vääramatult tugevate liitlassuhete arendamist Euroopa Liidus ja NATO-s.

 

  1. Meie valitsus hindaks kõrgelt arstide, haridustöötajate, õiguskaitseorganite töötajate, ajakirjanike ja teiste heade Eesti inimeste südamega tehtud tööd. Me seisaks otsustavalt vastu poliitilisele retoorikale, mis halvustab erinevaid ühiskonna gruppe ja tekitab ühiskonnas hirmu.

 

  1. Meie valitsus suudaks tegeleda Eesti ees seisvate tõsiste tulevikuväljakutsetega nagu majanduse konkurentsivõime tõstmine, teaduse rahastamine, arstiabi kättesaadavuse parandamine, tuleviku vajadustega arvestav haridussüsteem ja tööturg, keskkonnahoid, ringmajandus.

 

  1. Meie valitsus parandaks eesti keele õppe kättesaadavust ning tegeleks eesti-ja venekeelse elanikkonna lähendamisega.

 

  1. Meie valitsus kaitseks Eesti inimeste sääste ega lõhuks aastatega ehitatud pensionisüsteemi.

 

  1. Meie valitsus hoiaks riigi rahanduse korras.

 

  1. Meie valitsus baseeruks vastastikkusel lugupidamisel.

 

  1. Moodustaksime valitsuse võrdsetel alustel nii valimislubaduste maksumuse kui ka valitsemisvastutuse jaotuse osas.

 

Esitame antud põhimõtted heas usus ja palume pakkumist arutada ning kaaluda läbirääkimiste alustamist valitsuskoalitsiooni moodustamiseks Reformierakonnaga.

 

Lugupidamisega ja vastust ootama jäädes,

Kaja Kallas

Reformierakonna esinaine

The post Pöördumine Keskerakonna volikogu poole appeared first on Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt