Kaja Kallas: politsei peaks olema uue liiklusseaduse jõustumisel liiklejatele abiks

Uudis
|
21.06.2011

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas paneb politseile südamele, et uue liiklusseaduse esimestel kehtivuskuudel juhiks politsei rikkumisi märgates pigem liikleja tähelepanu muutunud reeglitele, mitte ei tegeleks rikkujate karistamisega.

On igati tervitatav, et Maanteeamet on teavitanud erinevate infokanalite abil elanikkonda uuest liiklusseadusest ja selle muudatustest, kuid näiteks 35st majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrusest on 15 avaldatud ning 14 alles kooskõlastusringil. ,,Osad määrused jäävad kehtima vana regulatsiooni alusel. Kuna seaduse jõustumiseni on jäänud vähem kui kaks nädalat, on inimestele ja ettevõtetele uute reeglitega tutvumiseks jäänud liiga vähe aega. Eriti võib probleeme valmistada möödasõiduga seonduv reeglistik ja ka jalgratturitele kehtestatud nõuded,” lisas Kallas.

Kallase sõnul oli uus liiklusseadus samas hädavajalik, sest paljud liiklemist korraldavad reeglid olid ajale jalgu jäänud ja vajasid uues olukorras täpsustamist. „Näiteks on oluliselt suurenenud jalgratturite, mopeedide, rulluiskude jms kasutus, mis on tinginud ka selliste liiklejate reeglite täpsustamise,” lausus majanduskomisjoni esimees.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt