Kaja Kallas: opositsioon sai täna kaks võitu

Uudis
|
Kaja Kallas
|
09.11.2020

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Kaja Kallase sõnul sai opositsioon täna kaks võitu, sest siseminister Mart Helme astus tagasi ja ükski koalitsiooni saadik ei soovinud rahandusminister Martin Helmet hääletusel toetada.

Martin Helme umbusaldamise poolt hääletasid 45 opositsiooni saadikut ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Umbusalduse vastu ei olnud keegi.

“Täna saime kaks võitu. Esiteks Mart Helme lahkub siseministri kohalt ja teiseks Martin Helme umbusalduse vastu ei hääletanud isegi mitte tema enda erakond,” ütles Kaja Kallas. Tema sõnul pole sellist olukorda, kus umbusalduse poolt hääletab 46 ja vastu mitte ühtegi saadikut selle koalitsiooni ajal olnud.

“Kuna aga reeglid on sellised, et umbusalduse läbiminemiseks on vajalik 51 poolthääle enamus, siis paraku jääb Martin Helme seekord veel ametisse ja see jääb kõigi koalitsioonisaadikute hingele. Aga jää on hakanud liikuma,” rääkis Kallas.

“Eestile saab moodustada parema valitsuse, mille pärast ei peaks iga nädal piinlikkust tundma ning mis tegeleks Eesti ees seisvate probleemidega nagu koroonakriis, haridus, majanduse probleemid, laste vaimne tervis ja keskkonnahoid,” lõpetas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt