Reformierakond tervitab Asumifondi loomist, teeb ettepaneku suurendada kaasava eelarve mahtu ja lõikuda bürokraatiat

Uudis
|
Kristen Michal
|
12.11.2020
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal väljendab rahulolu, et pealinnas asutakse lõpuks looma oravate pakutud Asumifondi ehk kaasava eelarve algatust. Reformierakond teeb tema sõnul ettepaneku kasutada töömudeliks juba aasta tagasi välja töötatud plaani, kus summa oleks iga linnaosa kohta üks miljon eurot ehk kaheksa miljonit eurot inimestele iga-aastaselt otsustada oma elukeskkonna parandamiseks ning teeb ettepaneku otsustusprotsess teha hästi lihtsaks, bürokraatiavabaks.
 
„Asumifondi loomist on Tallinna linnavolikogu juba arutanud. 2018. aasta novembris tegi Reformierakond volikogule ettepaneku selle loomiseks. Asumifondi mõte on, et linn eraldab aastas igale linnaosale miljon eurot sealsete elanike toetuse saanud plaanide elluviimiseks. Kahjuks tehti viga, asja süüvimata hääletas 7. veebruaril 2019 Keskerakond eesotsas tänase linnapea Mihhail Kõlvartiga Tallinna linnavolikogus Asumifondi loomise vastu. Seda rõõmsam on tänane olukord, kus vahepeal on nad mõistnud meie idee kvaliteeti ja vajalikkust parema pealinna loomisel,“ ütleb Kristen Michal.
 
„Asumifondi suurus linnavalitsuse poolt meile esitatud eelnõus on kümme korda väiksem ja selle üle otsustamine muudetud bürokraatia kadalipuks. Meie ettepanek on Tallinnas suuremalt ette võtta, anda suurem otsus kodanike teha iga-aastaselt ning kärpida bürokraatiat, pannes otsustajaks Tallinna linnaosakogud. Nii on ka linnaosakogude roll eelarve ja kohaliku elu korraldamisel reaalne ja side tugev, see on ju kohalike kogukonna ja rahvaesindajate roll ometigi,“ sõnab Michal.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt