Kaja Kallas: korras eelarve on Eestile oluline julgeolekugarantii

Uudis
|
30.09.2023

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles erakonna volikogu koosolekul peetud sõnavõtus, et valitsuse ühine eesmärk on 2016. aastal alustatud kulurallile pidurit panna ning riigieelarve taas tasakaalu viia.

„Koalitsioon tegutseb ühise eesmärgi nimel – lõpetada üle võimete elamine, leides õige tasakaalu valitsussektori kulude kokkuhoiu ja julgeoleku rahastamise ning majanduse elavdamise vahel,“ sõnas Kallas.

Peaministri sõnul lasevad 2024. aasta eelarve koostamiseks kokkulepitud suunad meil julgelt vaadata oma laste silmadesse, sest me ei soovi jätta tänaseid kohustusi nende kanda.

Samuti märkis Kallas, et koalitsioon on koos tegutsenud vaid pool aastat, aga meil on, mille üle uhke olla.

„Juba enne suve kiitis riigikogu heaks hulga riigi rahandusliku usaldusväärsuse taastamiseks ning maksuküüru kaotamiseks tehtud maksumuudatust. Vastu võeti seadus ka abieluvõrdsuse kohta. Me oleme teinud asju, millega võime rahul olla ja me oleme olnud väga tegusad,“ ütles Kallas.

Reformierakonna juht peatus oma sõnavõtus ka julgeolekul, toonitades, et kui tahame oma vabadust säilitada, peame investeerima riigikaitsesse.

„Vabadus ei ole tasuta lõuna meie liitlaste poolt kaetud laua ääres. Paraku ei ole julgeoleku tagamine maailma kõige agressiivsema riigi naabruses mingi odav lõbu. Me peame hoidma nii riigikaitse kui laiapindse julgeoleku rahastamise prioriteetsena ja seetõttu ületavad kulutused riigikaitsele järgmise aasta eelarves kolme protsendi piiri ehk 3,2% SKT-st, mis on 1,3 miljardit eurot,“ rääkis Kallas.

Reformierakonna juht märkis ka, et laiapindse julgeoleku rahastamiseks näeb valitsus järgmise nelja aasta riigieelarve strateegias ette 400 miljonit eurot. „Katteallika leidmiseks algatame ühiskonnas maksudebati, mille abil loodame leida võimalikult suure üksmeele kõigi eestimaalaste vahel,“ selgitas Kallas.

„Kui me ennast ise ei kaitse, ei kaitse meid mitte keegi,“ lisas ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt