Kaja Kallas valiti Euroopa aasta liberaaliks

Uudis
|
28.09.2023

Euroopa Liberaalne Foorum valis peaminister Kaja Kallase aasta liberaaliks.

Auhinnaga tunnustatakse inimest, kes on tugevalt seisnud liberaalsete väärtuste eest. Auhinna laureaadi kuulutas välja Belgia peaminister Alexander De Croo.

Oma tänukõnes meenutas Kallas, et advokaadina töötades puutus ta tihti kokku ebaõiglusega. „Suured teevad liiga väikestele, väikesed aga kasutavad kurjasti ära enda õigusi või koopereeruvad suurte vastu. Soov muuta ühiskonda õiglasemaks oli põhjus, miks otsustasin poliitikasse tulla,“ rääkis Kallas.

Kallas lausus ka, et maailm on palju muutunud võrreldes selle ajaga, kui tema 13 aastat tagasi poliitikasse tuli. „Nüüd ei tule meil võidelda ainult õigluse, vaid ka vabaduse eest. Venemaa rünnak Ukraina vastu on rünnak vabaduse ja demokraatia vastu,“ ütles Kallas.

„Öeldakse, et vabaduse hinda mõistad, kui see on ära võetud. Minu vanavanemad jäid oma vabadustest ilma. Mina sündisin Nõukogude okupatsiooni ajal ehk olen sellest põlvkonnast, kes on elanud ilma vabaduseta. Seetõttu oskan hinnata vabadust, mis meil on, ega võta seda iseenesestmõistetavana. Sõda Ukrainas näitab, et vabadus ei olegi enesestmõistetav,“ sõnas peaminister.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt