Kaja Kallas: 100 päeva tõestust, et see valitsus ei hakka tööle

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
08.08.2019

Valitsuse 100 esimest päeva on möödunud räuskamise, solvamise ja vabandamise tähe all. Me teame, keda valitsuse liikmed on selle aja jooksul solvanud (ametnikud, õpetajad, lastekaitsjaid, diplomaadid jne), aga me ei tea suurt midagi sisulistest algatustest, mis Eesti elu edasi viiks. Teame seda, et Eestile on valitsuse poolt tehtud suur mainekahju välismaal, mida ametnikud ja diplomaadid peavad siluma. Teame, et Eesti välispoliitiline kurss on väikeste sammudega muutunud. Ainus kindel tegu, mille valitsus on korda saatnud, on alkoholiaktsiisi alandamine.

Eelmine valitsus juhtis riigi rahanduslikult tupikusse ja seda pole isegi veel asutud lahendama. Lihtsalt oodatakse sügist ja majandusprognoosi. Samuti pole sisuliselt asutud lahendama Ida-Virumaa ja põlevkivi energeetikaga seotud probleeme. Ollakse võimul lihtsalt võimul olemise pärast.

Rohkem on vaidlust retoorika üle. Üks koalitsioonipartner ütleb, et tema retoorika ei muutu ja teised püüavad uskuda vastupidist. Koalitsioonile on tooniandja kindlasti EKRE, mitte Keskerakond, kes peaks olema valitsuse juhtiv erakond. Valitsuse 100 päeva on kinnitanud, et Jüri Ratasel ei olnud õigus, kui ta ütles, et EKRE muutub, kui nad valitsusse võtta.

Kokkuvõttes seda valitsust iseloomustab palju solvavaid sõnu, vähe tegusid. Selleks, et järgmised 100 päeva ei oleks nii armetud, tuleks see valitsus laiali saata ja uuele võimalus anda.

 

 

The post 100 päeva tõestust, et see valitsus ei hakka tööle appeared first on Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt