Jüri Jaanson: Vaegkuuljate võimalused telesaateid jälgida paranevad

Uudis
|
19.12.2012

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Jüri Jaanson (Reformierakond) märgib, et kuulmistakistusega inimestele on heaks jõulukingiks teade, et alates järgmise aasta teisest nädalast alustab Rahvusringhääling paljude ETV saadete subtitreerimist.

„Subtiitrite tarbeks eraldati Rahvusringhäälingule tuleva aasta riigieelarves täiendavad  30000 eurot. Selle tulemusena peaks alates 7. jaanuarist saama vaegkuuljatele suunatud teksti enamik Rahvusringhäälingu uudiste- ja ühiskondlik-poliitilistest saadetest (Pealtnägija, Foorum, Vabariigi kodanikud ja paljud teised). Esialgu puudutab subtiitrite lisamine kordussaateid ja veebis arhiveeritud saateid. Digilevi klientidele on juba lähitulevikus võimalik pakkuda ka otsesaatele subtiitrite lisamise võimalust. Soovi korral saab ka veebist vaadata subtiitritega saateid,“ rääkis Jaanson.

 

Riigikogu liikme sõnul on tegu väga oodatud sündmusega, mis puudutab ca. 3-4% Eesti eestikeelsest elanikkonnast.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt