Jüri Jaanson: vaegkuuljad soovivad kultuuri paremini kuulda

Uudis
|
15.03.2012

Riigikogu liige Jüri Jaanson kohtus sellel nädalal Eesti teatrijuhtidega. Endla Teatri asedirektor Roland Leesment tutvustas kohtumisel kogemusi vaegkuuljatele vajalike vahenditega varustatud etenduste korraldamisel.

Jüri Jaansoni sõnul on kuulmisprobleemidega inimesed kommunikatsiooniraskuste tõttu täna ära lõigatud suurest osast meie kultuurist, sealhulgas teatrietendustest ja televisiooni otsesaadetest. „Vaegkuuljatel ja kurtidel on võimalik teatrietendustest osa saada vaid vajalike lisavahendite abil, milleks on subtiitrid, personaalsed audiovõimendid ja viipekeel,’’ nendib Jaanson ning lisab, et just seetõttu algatas ta möödunud aastal projekti „Vaegkuuljad ja kurdid teatrisse“.

Tänaseks on vaegkuuljatele vajalikke abivahendeid kasutanud kolmel etendusel Endla Teater. Roland Leesmenti sõnul kavatsetakse selle projektiga jätkata, vaatamata asjaolule, et sellega on kaasnenud keskmine lisakulu 635 eurot etenduse kohta.

Jaanson rõhutab, et vaegkuuljate huvi projekti vastu suureneb iga etendusega. Näiteks viimast Endla teatri külalisetendust „Imetegija“ Tartu Vanemuise teatris nautis 145 vaegkuuljatele mõeldud abivahendite kasutajat. „Loodan väga, et kõik Eesti teatrid võtavad kuulda mu üleskutset ning liituvad projektiga uuest teatrihooajast,’’ lisas Jaanson.

Eestis on kuulmisprobleemidega inimesi umbes 50 000. Sellele lisanduvad kurdid, keda on Eestis umbes 2000.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt