Jüri Jaanson: ka puudega inimestel on õigus riiki teenida

Kategoriseerimata
|
18.09.2018

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni ja sotsiaalkomisjoni liikme Jüri Jaansoni initsiatiivil toimub kolmapäeval, 19. septembril kell 10.-12.00 Riigikogus (Lossi plats 1a ruumis L241) arutelu teemal „Puudega inimeste kaasamine riigikaitsesse“.

„Idee kutsuda kokku taoline ümarlaud on olnud juba pikka aega. Vajaduse on tinginud tõsiasi, et puudega inimestel pole juurdepääsu riigikaitsele ega laiemalt ka mitmesse teise tegevusvaldkonda, kuigi nende motivatsioon on tihti kõrgem kui tervetel inimestel. Sellist olukorda tuleb muuta, sest riigikaitse on meie ühine teema, riik vajab kaitsmist ja kohusetundlikke inimesi.“ täpsustas Jaanson ümarlaua eesmärke.

„Loomulikult tuleb soov teatud temaatikaga intensiivsemalt tegeleda inimeste isiklikest kogemustest, seda ka minu puhul. Nõukogude ajal tunnistati mind puuduva kuulmise tõttu ajateenistuseks kõlbmatuks, aga tol korral oli see minu tuleviku mõttes positiivne, sain keskenduda spordile. Kui üritasin Eesti Kaitseväkke astuda, praakis arstlik komisjon mind välja. Selle üle ma enam õnnelik ei olnud,“ meenutab Jaanson oma negatiivseid kogemusi.

„Kahjuks on taolisi juhtumeid mitmeid. Näiteks ei võetud Kaitseväkke ka raskekaalu maadlejat, paljukordset Eesti absoluutkaalu meistrit Ragnar Kaasikut põhjendusega, et kehakaalu indeks on liiga suur. See näitab, et isegi meistersportlased ei ole meie riigikaitse jaoks piisavalt head. Aga kes siis üldse on?“ lisas Jaanson.

Ümarlauas arutatakse võimalust moodustada töörühm ja käivitada pilootprojekt.

Osalevad Kaitseväe, Eesti Puuetega Inimeste Koja ja selle allorganisatsioonide, Kaitse- ja Sotsiaalministeeriumi, Kaitseressursside Ameti esindajad.

Intervjuu Jüri Jaansoniga SIIN


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt