Jürgen Ligi: võitlus ühtse ja eestikeelse haridussüsteemi eest jätkub

Kategoriseerimata
|
08.12.2018

Reformierakonna fraktsioon andis uuesti Riigikogu menetlusse otsuse eelnõu, mis kohustab valitsust korraldama lasteaedade ja põhikoolide muutmine eestikeelseks. Teisipäeval jäi selle heakskiiduks vajalikust 51 häälest Riigikogus puudu vaid üks hääl, poolt oli 50, vastu 2 saadikut.

“Enamus erakondi on väljendanud antud reformile toetust ning selle läbi minek on neile kätte võtmise asi,” kommenteeris Reformierakonna esimees Jürgen Ligi.

“Sisulist kriitikat eestikeelsele haridusele ülemineku kohta Riigikogus ei kõlanud. Olemuselt on ülemineku korraldamine täitevvõimu ülesanne, valitsuse juhtida on nii ressursid, ekspertiis, koolivõrk, inimesed, koostöö koolipidajate ja lapsevanematega kui õpetajakoolitus. Teadlikult ei kirjuta me eelnõuga ette tähtaegu, kuid muudatustega tuleks alustada kohe ja sellisel juhul peaks asjaga toime tulema viie aastaga,” lisas Ligi.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt