Jürgen Ligi: vasakkoalitsioon soovib madalapalgalist majandust

Uudis
|
Jürgen Ligi
|
12.11.2016

Reformierakonna aseesimehe, välisminister Jürgen Ligi sõnul teeb moodustatav vasakkoalitsioon asju tagurpidi ning maksu- ja eelarvepoliitikas vales suunas. 

„Maksude tõstmine ja laenamine ning selle betooni valamine on eelmise sajandi arusaam majandusest,“ ütles Jürgen Ligi. 

„See tekitab tasakaalutut paisumist lihtsamates sektorites, aga Eestil on vaja keerulisema ja tulusama majanduse eelistamist.“ 

„Eelarvetasakaalu rikkumine on lühinägelik ning lähtub ainult lühiajalistest poliitilist huvidest ja muudab riigi tuleviku ebakindlaks,“ toonitas Ligi.   

„Tööjõumaksude tõstmine omakorda on kahjulik tööhõivele ja palgatõusule. Mis aga veel halvem, maksustada kõrgemalt just kvalifitseeritumate töökohtade teket vähendab meie konkurentsivõimet ega lase ka madalatel palkadel tõusta,“ lausus Ligi, kelle sõnul ei saa madalate palkade probleemi lahendada maksutõusudega, vaid kõrgemapalgalise majanduse stimuleerimisega.

„Eriti kahetsusväärne on IRLi osalemine eelarvepoliitika põhja laskmises, kuna veel 2010. aastal nõudsid nad eelarvetasakaalu  kirjutamist põhiseadusse, et nii teise käega masu lahendamist enda arvele kirjutada,“ märkis Ligi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt