Remo Holsmer: Rõivase valitsus on Eesti riigi rahandust hästi hoidnud

Uudis
|
16.11.2016

Järgmise aasta riigieelarve on tehtud vastutustundliku eelarvestamise põhimõtteid järgides ning on 0,2% suuruses struktuurses ülejäägis, mis tähendab, et me ei ela tuleviku arvelt, rääkis rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer täna riigikogus 2017. aasta riigieelarve seaduse teisel lugemisel.

Rahanduskomisjoni esimees viitas oma sõnavõtus Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni seisukohale, et ta praegu laenuvõtmise vajadust ei näe, kuna palgasurve suureneks ning ettevõtete kasumlikkus oleks veelgi rohkem löögi all. Niisamuti rõhutas Hansson eelarvetasakaalu printsiibi hoidmist.

„Ma usun, et see on päris tugev sõnum nii Keskerakonnale – kes on öelnud, et eelarvetasakaal ei ole oluline – kui ka meeldetuletus IRL-ile, kes mõned aastad tagasi nõudis tasakaalunõude sisse kirjutamist põhiseadusesse. Kinnitan, et Taavi Rõivase valitsus annab üle hästi hoitud riigirahanduse ning hoolikalt koostatud järgmise aasta eelarve,“ lausus Holsmer.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees rõhutas, et järgmise aasta eelarve põhilisteks eesmärkideks on Eesti julgeoleku tugevdamine, majanduskasvu edendamine ja tööjõumaksude vähendamine, väiksema sissetulekutega inimeste toetamine, lastega perede täiendav abistamine, riigi ja kohaliku halduse reform ning Euroopa Liidu eesistumise edukas läbiviimine.

„2017. aasta eelarve toetab riigi- ja haldusreformi ning töövõimereformi elluviimist. See eelarve viib kaitsekulud kõigi aegade kõrgeimale tasemele ning toetab idapiiri välja ehitamist. Eelarvega vähendatakse tööjõumakse ning suurendatakse inimeste maksuvaba tulu 180 euroni, kehtestatakse kolmanda lapse 300-eurose toetus ja üksi elavate pensionäride 115-eurose toetus,“ loetles Holsmer Rõivase valitsuse prioriteete.

„Sotsiaalhoolekandetöötajatel, kõrgharidusega kultuuritöötajatel ja siseturvalisuse töötajatel kasvab järgmisel aastal palgafond 3,3%. Õpetajate palgafondi kasv ulatub 4,6%-ni ning käesolev eelarve aitab kaasa ambitsioonile tõsta õpetajate palka 120%-ni keskmisest palgast. Hea, et selle eesmärgini jõudmist pole loodav vasakvalitsus kahtluse alla seadnud,“ lisas ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt