Järva vallal valmis esimesena Eestis oma nutirakendus

Uudis
|
|
13.09.2018

Tänasest saab alla laadida uue nutirakenduse, Järva valla äpi, mis esimesena Eestis annab võimaluse suhelda vahetult ja mugavalt oma koduomavalitsusega. Äpis saab vaadata uudiseid ja tutvuda üritustega ning teha toiminguid ilma vallamajja minemata omale sobival ajal. Samuti saab elanikke teavitada erinevatest toimingutest ja erakorralistest sündmustest.

Haldusreformi käigus ühines seitse omavalitsust Järva vallaks. Järva valla äpp loodi selleks, et inimestel oleks lihtsam uue vallaga suhelda.

Järva vallavanem Rait Pihelgas ütles, et äpp on omavalitsusele vajalik selleks, et info liikumine oleks operatiivne ning kõik vallaga seotud inimesed ja organisatsioonid oleksid ühises inforuumis. „Äpi kaudu saab küsida infot, esitada vabas vormis taotlusi ja teistel teemadel vallavalitsusega vahetult suhelda. See on vald sinu taskus, mille kaudu saame inimestelt ka tagasisidet, sest äpp annab omavalitsusele võimaluse teha küsitlusi mugavalt ja personaalselt,” lausus Rait Pihelgas.

Pihelgas selgitas, et äpp võimaldab teavitada eraldi piirkondi, saata sihtgruppidele vaid neile olulist informatsiooni. „Näiteks kui ühes Järva valla alevis on soojakatkestus, saame läbi äpi sellest teavitada just selle alevi inimesi,” ütles ta.

Pihelgas lisas, et Järva valla äpi võivad alla laadida kõik need, kes tunnevad huvi Järva valla vastu.

Oma äppi hakkas Järva Vallavalitsus arendama 2018. aasta märtsis, valla koostööpartner on Soome firma Future Dialog OY ja selle tegevjuht Erno Launo.

Future Dialog alustas rakendusega Soomes, kus seda saab alla laadida alates 2016. aasta kevadest. 2018. aasta juuli statistika näitas, et ühes kuus oli keskmiselt 2000 Future Dialog rakenduse allalaadimist. Juunis hakkas Järva valla ametnikest ja elanikest koosnev testgrupp Järva valla äppi katsetama. „Tänaseks oleme kõrvaldanud erinevad puudused ja täiendanud ning muutnud äpi kasutajale kohasemaks ja mugavamaks,” selgitas Järva valla avalike suhete peaspetsialist Maarja Kauge.

Järva valla äpi allalaadimine on lihtne, kui omad nutiseadet. Kui äpp on sinu seadmes ja profiil täidetud, saad vaadata kiirelt uudiseid, tutvuda infoga ning saata tagasisidet ja teatada probleemist just seal, kus sa soovid.

Järva valla äpi saad alla laadida siit: iOS ja Android.

Lisainfo:

Rait Pihelgas

vallavanem

Järva Vallavalitsus

Pikk 56, Järva-Jaani alev, Järva vald, 73301

+372 505 1762

rait [dot] pihelgasatjarva [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt