Ivo Känd: Kalapüük sogases vees (Eesti Päevaleht)

Arvamus
|
16.03.2009

Kui pealinnas õnnestub linnaosade kaotamine, siis on see valimispoliitiline käik häälte-püüdmiseks.

Suur-Tallinna loomise poolt räägib iseenesest asjaolu, et suuremas omavalitsuses peaks olema teenuse kvaliteet parem seetõttu, et tänu suuremale tulubaasile saab igale erialale palgata pädeva spetsialisti. Niisiis oleksid tippametnikud teoorias pealinnale ja selle ümbruskonna valdadele ühised. Iseasi, kas ümbruskonna vallad tahavad Parbuse-taolisi tippametnikke.

Kui pealinnas õnnestub linnaosade kaotamine, siis on see valimispoliitiline käik häälte-püüdmiseks. Võim käitub iseenda huvidest lähtudes, kasutades kodanikke ära. Võimulolijatele ei lähe kodaniku tahe tegelikult korda, sest kodanike elukvaliteeti ja riigi käekäiku parandava ümberkorralduse asemel saame poliitikute ambitsioone rahuldava tulemuse.

Suur-Tallinna loomiskava viitab sellele, et oktoobrivõitlus ehk kohalike omavalitsuste volikogude valimised on alanud. Julgen arvata, et pärast 18. oktoobri kellalööke tulevad kohalikel valimistel võitjateks need erakonnad, kes oskuslikumalt panustavad rahulolematule liht-inimesele, kes paraku ei saa alati kõigest enda ümber toimuvast aru. Selles mõttes olid Tallinna küsitlused katse vett sogaseks ajada ja sealjuures kala püüda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt