Ilmus Siim Kallase kõnede ja artiklite kogumik

Uudis
|
17.02.2003

Reedel esitleti avalikkusele Reformierakonna esimehe, peaminister Siim Kallase artiklite ja kõnede kogumikku “Turumajandus ehk kodanike riik”.

Raamatu kaante vahele on koondatud Siim Kallase artikleid ja kõnesid aastaist 1988-2003.

Raamatu koostaja Kalev Kuke sõnul saab lugeja valiku põhjal, mis haarab tegelikult vaid tagasihoidliku osa Siim Kallase loomingust, jälgida Siim Kallase sihikindlat tegutsemist küll Eesti Panga presidendina, küll välis- ja rahandusministrina, küll opositsiooniliidrina, küll Eesti Vabariigi peaministrina tema enda poolt selgepiiriliselt määratletud eesmärgi nimel.

“Lugedes Siim Kallase aastail 1989-1990 toonases Rahva Hääles järjeloona ilmunud artiklit “Üks ora tules…” , tuleb jahmatusega tõdeda, et Siim Kallas on algusest peale teadnud, mida ta tahab, tema vaadete kujunemisaega pole kõrvaltvaatajal võimalik määratleda,” ütles Kalev Kukk. Ta lisas, et raamat tervikuna on faktidega dokumenteeritud kinnitus sellele, et Siim Kallase näol pole tegemist odavat populaarsust otsiva n.ö ad hoc poliitikuga, kes oma otsustes on jälginud seda, kust parasjagu tuul puhub.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt