Reformierakond: rahvusliku kokkuleppe patrooniks peaksid olema Meri ja Rüütel

Uudis
|
19.02.2003

Reformierakonna esimees Siim Kallas tegi ettepaneku nimetada rahvusliku kokkuleppe patroonideks ühiselt Lennart Meri ja Arnold Rüütel.

“See rõhutaks sõlmitava kokkuleppe kõrgemalseismist päevapoliitikast ja kindlustaks rahvuslikule leppimusele vajaliku moraalse toe,” ütles Siim Kallas.

“Väheoluline pole ettepanekuga seoses ka riigi järjekestvuse esiletõstmine,” lisas Kallas.

Presidendi Kantselei poolt esitatud memorandumi eelnõus pakutakse kokkuleppe patrooniks üksnes Arnold Rüütlit.

Kallase sõnul toetab Reformierakond eelmemorandumi allakirjutamist, kuid tema hinnangul on Presidendi Kantselei selle ettevalmistamisel mõnevõrra jänni jäänud.

“Kantselei pakutavas memorandumi tekstis pole sõnagi maaelust, keskkonnakaitsest ega kodakondsuspoliitikast ja üksnes pealiskaudselt on juttu kultuurist ja sotsiaalpoliitikast,” ütles Kallas.

Kui tahe on tingimata midagi enne Vabariigi aastapäeva alla kirjutada, siis oleks Kallase sõnul mõistlik alla kirjutada lakoonilises sõnastuses memorandum, kus erakonnad deklareerivad oma selget tahet kokkulepe sõlmida ja avaldavad valmisolekut selle koostamises osaleda.

“Kokkuleppe reguleerimisala ja osapoolte täpsem paikapanemine jääb paratamatult valimistejärgsesse aega. Nii olulisi asju ei saa teha üle jala, nagu praegu kipub kujunema,” sõnas Kallas.

Reformierakond on oma ettepanekud Meri ja Rüütli ühise patronaaži ja memorandumi redaktsiooni kohta edastanud ka Presidendi Kantseleile.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt