Holsmer: linnavalitsuse küsitlus on käpardlik tööõnnetus

Uudis
|
19.02.2009

Eile õhtul kaubanduskeskustest kogutud häälte lugemise juures vaatlejana viibinud linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmeri sõnul loeti kehtivaks ka ilma nimeta ning vaid „jah“ või „ei“ lahtrisse tehtud märgetega hääletussedelid.

„Kahtluseta läksid lugemisele näiteks sedelid, kuhu oli suudetud kirjutada Kaups, Vitali, Vassili,” lisas Holsmer.

„Sedelite lugemisel ei kontrollitud kasti pandud topelthääli, rääkimata sellest, et oleks võrreldud nimesid sedelitel internetis antud häältega,” lausus Holsmer „Saadud tulemus on ebausaldusväärne ja tendentslik.”

Raske on sellele asjandusele, mida linnavalitsus kord küsitluseks, siis jälle arvamusuuringuks on nimetanud, nime anda. „Maksumaksja raha eest tehtav „käkerdis” on vastuolus õigusaktidega, ei järgi elementaarsemaidki küsitlemise põhimõtteid ning võimaldab piiramatult võltsimisvõimalusi,” lisas Holsmer „Küsitluse käigus ei vaevutud kontrollima isegi inimese isikut.”

Eile õhtul toiminud häälte kokku lugemisel selgus, et kokku oli hääletuspunktides antud natuke alla 20 000 hääle. Pirita ja Nõmme linnaosadest laekunud hääletussedelid olid väga selgelt vastu linnaosade kaotamisele ja haldusreformi alustamisele.

Lisaks eelnevale selgus, et hääli kogutakse edasi. „Hoolimata sellest, et täna on linnavolikogu istungil linnaosade kaotamise eelnõu, kogutakse veel hääli kirja teel kuni järgmise nädalani,” lausus Holsmer „Milleks korraldada edasi küsitlust peale seda, kui konkreetne eelnõu on volikogus juba arutlusel olnud?”

Tänasel linnavolikogu istungil on arutlusel eelnõu, millega soovib Keskerakond kaotada Nõmme, Pirita, Kristiine, Haabersti ja teised linnaosad.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt