Holsmer: Keskerakond tulistas iseendale jalga

Uudis
|
10.12.2008

Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer peab silmakirjalikuks Tallinna valimissüsteemi üle peetavas debatis keskerakondlaste poolt esitatud väiteid, et suurem volikogu on kulukam ja töövõimetum.

„Riigikogus menetlemisel olev kohalike valimiste seaduse muudatus sai initseeritud just keskerakondlaste poolt, kes pidasid Tallinna valimissüsteemi ebaõiglaseks,” ütles Holsmer. „Nüüd on välja töötatud eelnõu, millega moodustatakse Tallinnas ülelinnaline nimekiri, mis välistab häälte kaotsimineku ja täidab õiguskantsleri poolt viidatud proportsionaalsuse nõude,” lisas Holsmer.

„Suurtesse korruptsiooniskandaalidesse mässitud Keskerakonna plaan valimisseaduste muudatusega endale valimisedu tagada kukkus läbi. Keskerakond on eilsete paaniliste avaldusega ka ise mõistnud, et tulistas endale ise jalga,” lausus Holsmer.

Mis puudutab suurema volikoguga kaasnevaid kulutusi, siis Reformierakonna fraktsioon on nõus külmutama volikogu saadikute palgad järgmiseks aastaks. Niisamuti soovib Reformierakond, et järgmisele 79-liikmelisele volikogule volinike hüvitiseks kulutatav raha jääks samaks, mis kulub tänasele volkogule. „Teisisõnu, oleme nõus vähendama volinikele makstavaid hüvitisi ja muutma selle kujunemise aluseid,” lisas Holsmer.

„Mis üldisesse kulude kokkuhoidu puutub, siis eelarvemenetlusega saab Keskerakond volikogus võimaluse näidata, et ka reaalselt soovitakse kulusid linnas koomale tõmmata. Samas on veidi kummaline kuulata kulude kokkuhoiu juttu erakonna poolt, kes panustab järgmisel aastal linnaeelarves propagandasse 50 miljonit krooni ning maksab linnaeelarvest palka kümnetele ja kümnetele erakonnakaaslastele. Niisamuti pole viimase 4 aasta jooksul linnavalitsus tulnud välja ühegi initsiatiiviga hoida kokku või külmutada linna jooksvaid kulusid,” ütles Holsmer.

„Et valimiste muudatus riigikogus kiire ja selge lahenduse saab, on igati positiivne. Mingist kiirustamisest pole mõtet rääkida, järgmise aasta eelarve visati volikokku eelmisel nädalal ja nüüd peame selle 2 nädalase turbomenetlusega ära kinnitama,” lisas Holsmer.

Holsmer peab üllatavaks ka Toomas Vitsuti väiteid, et ainult kolmandik volikogust teeb tõsist tööd. „Refomierakonna fraktsioonis ma pole küll suurt tööluusi näinud nii, et huvitav oleks teada, keda volikogu esimees silmas pidas,” lausus ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt