Hiiumaa reformierakondlased soovitavad omavalitsuste ühinemiseks riigipoolset läbirääkijat

Uudis
|
11.07.2012

Eile kogunenud Reformierakonna Hiiumaa maakonnaorganisatsioon arutas parvlaevaühendust mandriga, riigireformi võimalusi Hiiumaal ja valmistumist kohalikeks valimisteks.

Hiiumaa omavalitsuste ühinemise kõnelused on seni nurjunud. Samas näitas rahvaloendus, et elanike arv saartel järjest väheneb. Võib-olla oleks mõistlik, et valitsus nimetab omapoolse läbirääkija, kes omavalitsused ühe laua taha kokku võtab ja ühinemise võimalusi ning vajadust seni selgitab, kuni leitakse ühine keel. Nii toimus see näiteks Taanis Bornholmis.

„Selliseks riigipoolseks läbirääkijaks võiks näiteks olla peatselt ametisse astuv uus Hiiu maavanem. Läbirääkija ei peaks kindlasti esindama riigipoolset sundi omavalitsusi iga hinna eest ühendada,“ ütles Reformierakonna Hiiumaa maakonnajuht Artur Valk.

Samuti Hiiumaa reformierakondlastega kohtunud Jaanus Tamkivi, kes juhib Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni, kinnitas, et valitsusliidu leppes on kirjas plaan lahutada Hiiumaa ja Saaremaa liinid 2016. aastal, mil praegune Lääne-Eesti saartega ühendust tagav veoleping läbi saab. 

„Täpset kava, mis edasi peaks saama, esitleb majandusminister sügisel. Siis peab jääma veel piisavalt aega läbi rääkida ja lõplikke lahendusi otsida, mis hiidlaste huve kõige paremini arvestavad,’’ lisas Tamkivi.

Hiiumaal on praegu viis omavalitsust, elanike arv on aga langenud kaheksa ja poole tuhande piirile.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt