Heidy Purga: Kutsekoolide edu peitub koostöös ettevõtjatega

Kutsehariduse üheks olulisimaks lüliks on senisest läbimõeldum ja konkreetsem koostöö ettevõtjatega, mis aitaks õppijal hõlpsamalt tööturule siseneda ja seal suuremate takistusteta teenima hakata, lausus Riigikogu kultuurikomisjoni liige Heidy Purga tänasel olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul.

„Aastaid on  ähvardatud kehvade hinnetega kooliõpilasi sellega, et nad lõpetavad kutsekoolis. Sellega on kutsehariduskeskuste mainet kõvasti kahjustatud ning suurtele pingutustele vaatamata, on seda mainet taastada keeruline,“ ütles Purga ja lisas, et ühiskonnana peame veel väga palju vaeva nägema, et kutsehariduskeskuste tähtsust teadvustada ja vajalikul määral väärtustada.

Kultuurikomisjoni liikme sõnul näitavad mitmed raportid, et riigi ja tema majanduse jätkusuutlikkuse tagamine on tänasel päeval enam ja enam oluline just läbi kutsehariduse. 

„Kutseharidus on tuleviku tööturu protsessides üks olulisemaid suundi, kus inimene saab omandada kaasajale vastavat haridust,“ sõnas ta.

Reformierakond peab Purga sõnul oluliseks ettevõtjate suuremat motiveerimist, mis parandaks koostööd kutsekoolide ja ettevõtete vahel, mille läbi tekiks läbimõeldum ja toetatud süsteem praktikakohtade väljapakkumisel ja erinevate koolituste osas. 

„Kutseharidus peab kindlasti olema üldises hariduspildis koheldud võrdse prioriteetsusega. Sealhulgas ei saa olla kutseharidusõpetajad diskrimineeritud palgatasemel võrreldes teiste haridustöötajate palkadega,“ lausus Purga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt