Hanno Pevkur: vaba konkurents võitis

Kategoriseerimata
|
24.10.2018

Riigikogu toetas täna Reformierakonna fraktsiooni algatatud ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu esimese lugemise lõpetamist, mille eesmärk on kaotada apteekide omandipiirangud.

„Sotsid soovisid küll menetlust lõpetada, ent tulistasid endale juriidilise ebakompetentsusega ise jalga, esitades eelnõu lõpetamiseks vale ettepaneku. Sisuliselt tähendab see, et vaatamata koalitsiooni soovile pea liiva alla peita ja riskida enam kui 50 apteegi sulgemisega järgmise aasta suvel, arutab Riigikogu apteekide omandipiirangute kaotamist edasi. 3-4 aastat tagasi tehtud apteegituru muudatused ei ole oma eesmärki sisuliselt täitnud. Lisaks pikemaajaline mõju, kus omandile piirangu seadmine võib sundida veelgi suuremat hulka apteeke oma tegevust lõpetama. Enam kui 50 apteegi sulgemine on eriti valulik näiteks Ida-Virumaal, kus sulgemise oht on ligi pooltel tegutsevatest apteekidest,“ selgitas Pevkur.

„Samuti soovime muudatustega vältida apteekide vormistamist nn tankistproviisoritele. Vormilt JOKK skeemide, aga sisult segaste ning läbipaistmatute skeemide kasutamine apteekide omandisuhetes ei tohi olla eesmärk Eesti tervishoius,“ lisas Pevkur.

 Pevkur avaldas lootust, et Riigikogu suur saal mõistab teema olulisust ja eelnõuga jõutakse siiski ka teise ja kolmanda lugemiseni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt