Hanno Pevkur: lastetoetuste tõusu reform jõuab Riigikogusse

Uudis
|
14.10.2012

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on valitsuskoalitsioon jõudnud lastetoetusi tõstva reformi eelnõu koostamise viimasesse etappi. Eelnõu algatatakse Riigikogus järgmisel nädalal.

„Selle eelnõu eesmärk on tõsta lastetoetusi abivajavatel ja lasterikastel peredel. Lastetoetuste tõus puudutab umbes 70 000 last. Pered, kus need lapsed elavad, saavad täiendavat raha ja paraneb laste elukvaliteet ning võimalused arenguks. Seniseid peretoetusi kelleltki ära ei võeta ega vähendata,“ ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur.  

Pevkur märkis, et samuti toetab koalitsioon seadusega ühekordselt peresid, kuhu sünnivad kolmikud ja suurem arv mitmikke. „Lastetoetuste tõusu reformi eesmärk on laste vaesuse vähendamine või vaesusesse langemise ennetamine. Seetõttu oleme kokku leppinud, et tõstetavad lastetoetused ei vähenda toimetulekutoetuse suurust,“ lausus Pevkur.

Lastetoetusi tõstetakse allpool suhtelist vaesuspiiri elavate lastega perede toetusi kahes etapis järgmiselt: alates 2015. aastast hakkab ühe lapsega pere saama lisaks juba praegu makstavatele peretoetustele toetust 19,18 eurot (alates 2013. aasta 1. juulist 9,59 eurot) ning kahe ja enama lapsega pere 38,36 eurot (alates 2013. aasta 1. juulist 19,18 eurot) pere kohta. 

Alates 2015 tõstetakse kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54 eurolt 95,9 euroni (alates 2013. aasta 1. juulist 76,72 eurot kuus).

Kolmikute ja suurema arvu mitmike sünni ühekordne sünnitoetus tõstetakse 1000 euro peale lapse kohta ehk kolmikute ühekordne sünnitoetus on eelnõu kohaselt 3000 eurot, nelikutel 4000 eurot jne.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt