Hannes Astok: energeetika vajab avatud ja ausat debatti

Uudis
|
16.10.2007

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Hannes Astok ütles tänasel arutelul Riigikogus, et Eesti vajab arukat ja avatud debatti energeetika tuleviku üle, mida ei asenda ettepanekud mitmetimõistetavateks rahvaküsitlusteks.

„Reformierakond pooldab avalikkust, läbipaistvust, teadmisi ja rahva arvamuse ausat küsimist. Reformierakond soovib avatud, tõsiasjadel, uurimustel ja analüüsil põhinevat arutelu ja otsuseid tuumaenergeetika teemal,” lisas Astok.

Reformierakonna fraktsioon toetab kavatsust rajada Leetu Ignalinasse uus tänapäevane tuumaelektrijaam Eesti, Läti, Leedu ja Poola koostöös.

Reformierakonna parlamendisaadik märkis, et tänapäevase tuumajaama rajamine, koos Balti riike Poolaga ühendavate ülekandeliinide väljaehitamisega, võimaldab Balti riikide elektrivõrgud ühendada Lääne-Euroopa põhivõrguga ja tagada Eestile turvalise elektrivarustuse pikaks ajaks.

Reformierakond ei toetanud Keskerakonna algatatud eelnõud rahvahääletuse korraldamise kohta, kuna peab küsimuse sellist tõstatamist populistlikuks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt