Erkki Keldo: riigikogu töö takistamine ohustab Eesti julgeolekut

Uudis
|
11.09.2023

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo ütles täna algava parlamendihooaja puhul, et kui EKREIKE jätkab riigikogu töö takistamist, satub ohtu Eesti julgeolek.

„Sügis tuleb riigikogus töine. Meil on vaja langetada mitmeid olulisi otsuseid, mis mõjutavad Eesti elu ja seavad riigi õigele kursile,“ ütles Keldo.

„Kõigepealt julgeolek. Kahjuks kestab endiselt Venemaa sõda Ukraina vastu. Keset viimase 30 aasta kõige tõsisemat julgeolekukriisi peame tegema kõik endast oleneva oma kaitsevõime tugevdamiseks ja Ukraina aitamiseks,“ lausus Keldo.

„Seetõttu on kaitsekulude tõus järgmise aasta riigieelarves kindlasti olulisel kohal,“ lisas ta.

Teise olulise teemana nimetas Keldo riigirahanduse korda tegemist.

„Kevadel kiitis parlament heaks mitu maksumuudatust, mille tulemusel saab riigieelarve paremasse seisu. Samuti kaob 2025. aastast keskklassi koormav maksuküür. Selge on aga see, et riigirahanduse korda tegemine ei saa jääda ainult maksumaksjate õlule. Ka riik peab näitama eeskuju, otsides kokkuhoiukohti ja mõeldes, kuidas oma ülesandeid efektiivsemalt täita,“ sõnas Keldo.

Reformierakonna fraktsiooni juht rõhutas, et korras riigirahandus haakub otseselt riigi julgeolekuga.

„Kui meie rahaasjad on korras, saame panustada järgmise nelja aasta jooksul 3 protsenti oma sisemajanduse kogutoodangust Eesti kaitsmisele. Ühtlasi aitab korras riigirahandus meil paremini toime tulla, kui mõni uus kriis peaks puhkema,“ märkis Keldo.

Opositsioonilisel EKREIKE-l soovitas Keldo mõelda, mis on nende tegevuse tagajärg.

„Kui opositsioon jätkab riigikogu tasalülitamisega ja püüab muuhulgas takistada järgmise aasta riigieelarve vastu võtmist, takistavad nad tegelikult Eesti julgeoleku tugevdamist. Kelle huvides see on?“ küsis ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt