Erik Salumäe: muudame ettevõtlusega alustamise lihtsamaks

Uudis
|
22.09.2010

Kommenteerides Riigikogus teise lugemise läbinud Äriseadustiku muutmise seaduse eelnõud, toonitas Riigikogu õiguskomisjoni liige Erik Salumäe, et antud eelnõu muudab lihtsamaks ettevõtlusega
alustamise, mis omakorda turgutab Eesti majanduskeskkonda.

Salumäe sõnul ei pea füüsilisest isikust äriühingu asutaja tulevikus enam asutamisel tegema osakapitali sissemakseid, kui kavandatud osakapital ei ole suurem kui 25 tuhat eurot. ”Äriregistris tehakse lihtsalt märge, et osaühing on asutatud sissemakseid tegemata, ning on võimalik koheselt alustada äritegevust ja kõigi heade ideede realiseerimist,” lausus Salumäe.

Muudatuse tulemusena säilib küll seni kehtinud osaühingu miinimumkapitali nõue 40 000 krooni (tulevikus 2 500 eurot), kuid see summa tuleb sisse maksta vaid siis, kui see on ette nähtud põhikirjas või seda
nõuab ühingu majanduslik seisund.

Seaduseelnõu toob ettevõtjatele palju muudki positiivset – vähendatakse ettevõtetega seotud dokumentide vorminõudeid ja audiitori kaasamise kohustust, muudetakse paindlikumaks osa võõrandamisel seadusjärgne ostueesõigus ja kaotatakse ära juhatuse liikme ametiaja tähtajalisus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt