Erik Salumäe: e-notar muudab asjaajamise elektrooniliseks

Uudis
|
17.10.2007

Riigikogus läbis täna esimese lugemise notarite infosüsteemi ja õigusregistritega seonduv eelnõu. Edaspidi kiireneb notarite ja riiklike andmekogude vaheline elektrooniline suhtlemine ning lihtsustub tehingute tegemine.

„E-notari infosüsteemi ja riiklike registrite vahelise elektroonilise infovahetuse kasutuselevõtmise positiivset mõju tunnetab iga inimene, kes peab tegema tehinguid notari juures,” ütles õiguskomisjoni liige Erik Salumäe.

Tulevane seadus laiendab võimalusi notaritega suhtlemiseks digitaal-allkirja kasutades. Nii näiteks ei pea edaspidi inimene enam erinevatele notariaalset kinnitust nõudvatele ametiasutustele või ettevõtetele esitama mahukaid pabereid, vaid võib samad dokumendid saata digitaalselt allkirjastatuna elektrooniliselt. Samamoodi on võimalik igaühel digiallkirja kasutades saada notarilt informatsiooni notari poolt tehtud ja teda puudutavate ametitoimingute kohta elektrooniliselt.

Salumäe sõnul on parlamendil notarite infosüsteemi ja õigusregistri korrastamisele suunatud seadusemuudatused vastu võtta veel sellel aastal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt