Diktaatorlik argipäev linnavolikogus

Uudis
|
20.02.2009

Kuigi Keskerakond koos linnavolikogu esimehe Toomas Vitsutiga on järjekindlalt väitnud, et Tallinna põhimääruse muutmise eelnõu menetlemisel arvestatakse kõigi ettepanekutega, on see lubadus vaid jutuks jäänud.

Neljapäevasel linnavolikogu istungil toimunud Tallinna põhimääruse muutmise eelnõu muudatusettepanekute hääletamine vuristati konveiermeetodil maha ning volikogu liikmetel jäi üle ainult käsi laiutada.

Volinik Kairi Kärneri sõnul valitses saalis täielik korralagedus. ”Volikogu esimees, kelle ülesandeks on kodukorra järgi ette lugeda muudatusettepanekud, ei suvatsenud lõpus enam muudatusettepanekute pealkirjugi nimetada. Volinikud kurtsid pidevalt, et nad ei saa aru, mille eest nad hääletavad. Saalis valitses kära ning karjuti üksteisest üle. Volikogu esimees Toomas Vitsut ei lasknud esitada protseduurilisi küsimusi või katkestas voliniku poole sõna pealt,” lausus Kärner.

Kairi Kärner juhtis tähelepanu ka sellele, et linnavalitsuse muudatusettepanekute seast võis leida üpris kummalisi ettepanekuid. Näiteks oli ühe muudatusettepaneku sisuks, et linnaosa asemel eksisteerima hakkavat Linnavalitsuse piirkondlikku osakonda hakatakse nimetama Mustamäe Ametiks. Sellele tähelepanu juhtides selgitust ei saadud. „Kuidas ma saan hääletada, kui mulle selgitusi ei jagata?” oli Kairi Kärner resoluutne.

Lisaks muudatusettepanekutele sõideti üle ka kaudselt volinikest, kuna neile anti mõista, kes on volikogus otsustaja ning kelle taktikepi all mäng käib. 114 muudatusettepanekut said napi tunni jooksul hääletatud ning 35 poolthäälega sai soovitud tulemuse ka sel korral Keskerakond.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt