Astok: eestlased on Kosovos oodatud

Uudis
|
01.03.2008

Riigikogu delegatsioon viibib reedest pühapäevani visiidil 11 päeva vanuses Kosovo Vabariigis, olles üks esimesi delegatsioone, kes iseseisvunud riiki külastab.

Kosovos viibivasse delegatsiooni kuuluvad Kosovo sõprusrühma esimees Hannes Astok, aseesimees Mart Nutt, liikmed Taavi Rõivas, Jaanus Marrandi ja 2007. aastal Kosovo rahvusassambleed nõustanud endine Riigikogu liige Liia Hänni.

Täna kohtus delegatsioon Kosovo rahvusassamblee esimehe Jakup Krasniqiga, Kosovo president Fatmir Sejdiu`ga ja teiste valitsuse esindajatega.

Kohtumisel Kosovo presidendi Fatmir Sejdiu’ga arutati Eesti ja Kosovo koostöö võimalusi. Presidendile pakkus elavat huvi Eesti areng e-valitsuse valdkonnas, millest võib saada lähitulevikus üks tõsisemaid koostöö teemasid.
Samuti on Kosovosse oodatud eesti ärimehed – riik on rikas maavarade osas ning samuti on palju noori töökäsi.

Sõprusrühma esimehe Astoki sõnul on Eesti ja Kosovo sarnased nii suuruselt kui saatuselt. „Eestlased on siin hinnatud, ja teretulnud.”

Eesti osaleb Kosovo ülesehitamises kahepoolselt nii Euroopa Liidu kui ka NATO koostöö kaudu.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt