Arto Aas: Uus valitsuskoalitsioon jätkab lastetoetuste tõstmist

Arvamus
|
25.03.2014


Uue koalitsioonileppe sõlminud Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond leppisid kokku, et jätkatakse lastetoetuste tõusu reformiga, kahekordistades enam abi vajavate perede toetused. Samuti suurenevad esimese ja teise lapse toetused. 

Esimese ja teise lapse toetus tõuseb 1. jaanuarist 2015 19,18 eurolt 45 euroni. Pered, kes vajavad riigi tuge enam, saavad veel 45 eurot vajaduspõhist toetust lisaks ehk kokku 90 eurot nii esimese kui teise lapse kohta. Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni.

Lisaks käivitab uus valitsusliit programmi lasteaiakohtade puuduse kaotamiseks, milleks kasutatakse Euroopa Liidu eelarvest eraldatud vahendeid. Lastehoiuvõimaluste avardamiseks makstakse edaspidi omavalitsustele toetust.

Uue valitsuse moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKTst.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt