Arto Aas: Riik toetab omavalitsusi hooldekodude renoveerimisel

Arvamus
|
23.04.2016

Valitsus otsustas CO2 kvoodirahast toetada kohalike omavalitsuste hooldekodude renoveerimist energiasäästlikumaks. Aastani 2017 on planeeritud hooldekodudesse investeerida ligikaudu 12 miljonit eurot.

Riigihalduse minister Arto Aas ütles, et kohalike omavalitsuste võimekused sotsiaalteenuste osutamisel on väga erinevad ja seetõttu on ka hooldekodude seisukord kohati halb. „Kvaliteetsete sotsiaalteenuste osutamine muutub järjest keerulisemaks, Eesti elanikkond vananeb ning nõudlus hooldekodude järgi kasvab. Riik tulebki siin appi, et nii eakate elukeskkonda kui ka hooldekodude energiasäästu parandada. Hooldekodude kütmiselt kokkuhoitud raha võimaldab teenuste hinnad soodsamaks muuta,“ ütles minister.

Toetuse andmiseks töötab Rahandusministeerium välja tingimused, mille alusel saavad kohalikud omavalitsused taotlusi esitada. Üheks eelduseks on omavalitsuste vastavus haldusreformi seadusest tulenevatele ühinemiskriteeriumitele.

Ligikaudu 14 miljoni euroga toetab riik samal perioodil omavalitsusi ka lasteaedade renoveerimisel.

Aastatel 2018-2020 on kavas CO2 kvoodirahast toetada ka keskvalitsuse hoonete energiatõhusamaks renoveerimist.

Allikas: Rahandusministeerium


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt