Arto Aas: Lahkun poliitikast ja Riigikogust

Arvamus
|
25.04.2019

17.aprillil kinnitas Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu mind selle organisatsiooni uueks tegevjuhiks. Asumine Eesti mõjukaima ettevõtlusorganisatsiooni tegevjuhiks eeldab täielikku pühendumist ja poliitilist sõltumatust. See tähendab, et minu 20-aastane teekond Reformierakonnas saab ametliku lõpu 21.mail, kui ma oma elus uue lehekülje keeran. Lahkun poliitikast ja erakonnast, loobun oma mandaadist Riigikogus ja Tallinna Linnavolikogus.

See otsus polnud kerge, aga siiski täiesti kindel. Soov proovida elus midagi uut ja vahetada valdkonda küpses minus juba pikemat aega.  Selle otsuse taga pole midagi päevapoliitilist või skandaalset, lihtsalt inimlik uudishimu ja soov panna end erasektoris proovile. Ajastus oli sõltuv ainult sellest, et Tööandjate Keskliidu tegevjuhi kohale toimunud konkurss jõudis just praegu lõpule.

Kõik need aastad Reformierakonnas ja Eesti poliitikas on olnud pööraselt põnevad, õpetlikud ja edukad. Liitumine Euroopa Liiduga, võitlus majanduskriisiga ja üleminek eurole, energiaturu avamine, haldusreformi käivitamine – kui nimetada vaid mõned eredamad mälestused. Ja loomulikult neljal järjestikusel korral Riigikogu valimiste võitmine, mis tundus ühtmoodi uskumatuna nii 2007 kui 2019 aastal. See on olnud unikaalne kogemus ja unustamatu teekond. Aga elu läheb edasi.

Ma tänan kõiki oma valijaid, kes mind valimistel on usaldanud. Väga loodan, et jäite minu panusega rahule. Minu asendusliige Riigikogus on Signe Riisalo ja Tallinna Linnavolikogus Taavi Toppi. Mõlemad on tublid ja targad inimesed.

Ma tänan kõiki sõpru, konkurente ja kolleege Riigikogus, ministeeriumides, Reformierakonnas ja teistes parteides. Meie sõbralikud kontaktid loodetavasti säilivad, kuigi uues vormis. Eesti elu saab teha paremaks nii avalikus sektoris kui ettevõtluses, kõige paremini aga nende mõistlikus koostöös.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt