Arto Aas: Eesti turismi arengueeldused asuvad Tallinnast kaugemal

Uudis
|
21.07.2011

Riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas soovitab Eesti turismiarendajatel mõtelda, kuidas kasutada seda arengupotentsiaali, mis peitub väljaspool pealinna.

„2010. aastal ööbis Eesti majutusettevõtetes Statistikaameti andmetel 1,56 miljonit välisturisti, kes veetsid siin keskmiselt kaks ööd. Esimesed kuud näitavad, et turistide arvult kujuneb tänavune aasta rekordiliselt edukaks. Turismiteenuste eksport moodustas eelmisel aastal 1,08 miljardit eurot. Valdav enamus turistidest peatub aga vaid Tallinnas,” rääkis Aas.

Riigikogu liige soovitab tõsisemalt mõtelda sellele, mida turistidele peale UNESCO maailmapärandisse kuuluva Tallinna vanalinna pakkuda. „ On aga üsna selge, et kümne aasta pärast ei ole meie odavad hinnad enam peamine müügiargument. Juba täna maksab õlu Tallinna Raekoja platsis rohkem kui Dublinis. Et Eestisse veelgi rohkem välisturiste meelitada ja siinveedetud aega pikendada, tuleks nad ka pealinnast välja juhatada. Eestis on tohutult mitmekesine ajaloo- ja kultuuripärand, seniavastamata vaatamisväärsusi ja rohkelt puutumatut loodust. Kõike seda saab turistidele senisest edukamalt pakkuda,” ütles Riigikogu majanduskomisjoni liige.

On selge, et Tallinn jääb Eesti väravaks maailma ja peamiseks tõmbekeskuseks, aga turistid tuleb pealinnast kaugemale viia. Eestisse võiksid väliskülalised jätta mitusada miljonit eurot lisaraha ja seda just maapiirkondadesse. „Turistide ligimeelitamiseks tuleb parandada taristut ning tõsta oluliselt müügioskuste, sealhulgas keeleoskuse, ja teenindamise taset. Peame õppima oma väärtusi nähtavaks ja atraktiivseks tegema. Seda alates mitmekeelsest infost internetis ja nutitelefonides, korralike teeviitade ja reklaammaterjalideni välja,”

„Olen suve jooksul käinud päris mitmes Eesti eri paigas Setomaast Kihnuni ning võin kinnitada, et Eesti turismimaastikul on rohkelt värvikat sisu aga ka väga palju kasvuruumi. Maailma majanduse taastumine, turunduskampaaniad ja uued lennuliinid Tallinna lennujaama tõotavad Eesti turismisektorile tugevat tõusutrendi mitmeks järgnevaks aastaks,” lausus Riigikogu liige Arto Aas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt