Ansip: Reformierakond on Eesti paremaks ja jõukamaks muutumise veduriks

Uudis
|
25.05.2013

„Reformierakonna missioon kaitsta kodanike vabadust, vaba ettevõtlust, parlamentaarset demokraatiat ja oma riiki on täna eriti aktuaalne. Me peame keskenduma sellele rollile, mida oleme siiani edukalt täitnud – olema Eesti paremaks ja jõukamaks muutumise veduriks,“ kõneles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip Laupäeval Tartus toimunud Reformierakonna Üldkogul.

„Me oleme teinud läbi kiire ja eduka arengu just tänu meie järjepidevale majanduse arenemist soodustavale poliitikale, mitte ühekordsete populistlike kingikotikeste pakkumisega,“ ütles Ansip.

„Eesti inimeste põhimured on seotud igapäevase majandusliku toimetulekuga. Nende probleemide lahendamisega valitsus saab tegeleda ja see on ka meie prioriteediks. iga inimene teab, et ainuke püsiv sissetulekute kasvu allikas on majanduskasv. Ainult siis, kui suudame majandust kasvatada, kasvavad ka meie inimeste sissetulekud,“ rääkis Ansip.

„Kuidas majanduskasvule veelgi hoogu anda? Päris selge on, et Eesti üldise jõukuse tõusuks on vaja tootlikkuse kasvu ja selleks omakorda kahte asja: rohkem nutikust ehk tipptasemel teadmiste ja tehnoloogia laiemat kasutuselevõttu ning rohkem kapitali,“ lausus Ansip.

„Peamine, mida valitsus saab ära teha, on ettevõtlus- ja maksukeskkonna rahvusvahelise konkurentsivõime hoidmine ja suurendamine. Uusi töökohti ja tipptasemel tehnoloogiat Eestisse toov investor armastab stabiilsust, usaldusväärse rahanduse ja vähese bürokraatiaga riike ning madalaid maksumäärasid nii kapitalile kui ka tööjõule. Seda kõike me kavatseme pakkuda,“ kinnitas Reformierakonna esimees.

„Iga inimese väärtustamise eesmärki kannavad kavandatavad vajaduspõhised pere- ja sotsiaaltoetused, töövõimereform kui ka jõulise panuse tegemine personaaltervishoiu edendamisse. Peame aina arendama keskkonda, kuhu Eesti inimesed sooviksid lapsi ilmale tuua,“ rääkis Reformierakonna esimees.

„Aasta tagasi tegin teile üldkogul ettepaneku viia läbi vajaduspõhine lastetoetuste reform. Viis nädalat veel ja ideest on saanud reaalsus – alates 1. juulist hakkavad täiendavat toetust saama just need pered, kes riigi tuge enim vajavad. Lisaks madalama sissetulekuga peredele otsustasime täiendava lastetoetuse saajate ringi lisada ka pered, kus kasvab kolm või enam last. See oli teadlik valik, sest soovime, et kolm last oleks normiks igas Eesti peres,“ märkis Ansip, lisades, et täna veel sündimata lapsed võiksid olla meie parimad kingitused viie aasta pärast saabuvaks oma riigi sajandaks sünnipäevaks.

Ansipi kinnitusel on üheks lahenduseks, millele peaks rahva tervise huvides kõvasti panustama, personaalne tervishoid. „Ma näen selles valdkonnas Eesti jaoks suurt potentsiaali, kui me seame endile varakult eesmärgiks saada selles vallas üheks maailma juhtriigiks. Ma näen selles Eesti inimeste tervelt elatud aastate kasvu, kvaliteetsemat ja pikemat elu. Ma väidan, et Eestil on väga head eeldused saada personaal-tervishoiu valdkonna pioneeriks.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt