Ansip: meil on põhjust Eesti üle uhke olla

Uudis
|
25.05.2013

Täna Tartus Reformierakonna Üldkogul peetud kõnes ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip, et meil on viimase 20 aasta arengute pärast põhjust uhke olla terve rahva, maa ja riigina.

„Me oleme häbenemata uhked Eesti üle! Uhked meie maa, meie kauni looduse üle, meie ilusate valdade ja linnade üle. Eestist on mõne aastakümnega saanud riik, millest teised eeskuju võtavad. See suur muutus on saanud teoks tänu tublidele Eesti inimestele, kes on tahtnud teha asju paremini. See püüdlus, see Eesti inimeste visadus, see positiivne jonn ja mitte ving, viib meid edasi,“ rääkis Ansip.

„Ütlesin selle aasta Vabariigi aastapäeval siinsamas Tartus, et mulle tundub iga päevaga üha selgemalt, et Eesti saatus sõltub sellest, kui kalliks keegi meist oma maad peab. Kui südame lähedal see riik igaühele meist on. Sellest sõltub Eesti tulevik,“ ütles Ansip.

Reformierakonna esimees märkis, et äsjailmunud Eesti Inimarengu aruanne on ülistuslaul Reformierakonna poliitikale. „Aruande autorid sisuliselt möönavad, et meie poliitika on suunatud igaühe jõukuse ja heaolu kasvule ning viib kokkuvõttes edasi kõiki ühiskonnaelu valdkondi.“

„Meie riiki on järjestikuste valitsuste ajal juhitud vastutustundlikult. Täname selle eest ka kõiki meie koalitsioonipartnereid, eriti Isamaa ja Res Publica Liitu. Me ei ole elanud tuleviku arvel, me ei ole kogunud riigile hukatuslikke laene, headel aegadel oleme säästnud, mis on võimaldanud elada üle raskemad ajad,“ lausus Ansip.

Ansipi sõnul on Reformierakond varsti juba 20 aasta jooksul väga hästi oma missiooni eluviimisega hakkama saanud. „Reformierakond on alati olnud tulevikku jaatav erakond, positiivsete inimeste erakond ja erakond, kes usub, et elu saame paremaks muuta üksnes meie ise omaenda hoiakute ning tegudega. Just Reformierakond on eriti viimasel keerulisel aastakümnel olnud Eesti vabaduse, vabaturumajanduse ja vaba ühiskonna kestmise sisuliseks kindlustajaks.“

„Ma usun, et eelöeldu valguses pole liialdus nimetada viimast pea kahtkümmet aastat, mil Eesti poliitikat oleme väga suurel määral suunanud meie teiega, vabatahtlik ja rõõmsatujuline poliitikaühendus Reformierakond. Ja meil on põhjust selle üle siiralt uhke olla,“ sõnas Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt