Ansip: pensionäride hirmutamine on kohatu

Uudis
|
05.03.2011

Kommenteerides Keskerakonna tänast reklaamikampaaniat, mis hirmutab pensionäre valeväitega, et valitsus kavatseb maksutada pensione, sõnas Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip, et valitsusel sellist kava ei ole ega tule, kuni tema on peaminister ning valitsuses on Reformierakond.

„Meenutan, et veel hiljuti olid ajad, mil isegi tänased koalitsioonipartnerid nõudsid minult pensionide kärpimist. Reformierakond ei teinud seda ja hoopis tõstis pensione,” märkis Ansip.

„Nüüd, kui majandus on hakkanud kasvama, on võimalik pensionide tõus juba järmisel aastal. Sellises olukorras on absurdne ja vääritu hirmutada meie eakaid juttudega, et nende sissetulekuid vähendatakse. Keskerakond peaks vabandama selle hirmutamise eest. Valitsuse ja Reformierakonna poolt ütlen üheselt – pensionid tõusevad, mitte ei vähene ja nii jääb,” rõhutas Ansip.

Keskmine vanaduspension on kahekordistunud viimase kuue aasta jooksul, mil peaminister on olnud Andrus Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt