Ansip: eurole üleminekul krooni kurssi ei muudeta

Uudis
|
15.12.2009

Täna Riigikogu ees esinedes rõhutas peaminister Andrus Ansip, et mitte keegi ei saa meie tahte vastaselt mingisugust eurole ülemineku kurssi kehtestada.
Eurole ülemineku kurss määratakse Euroopa Komisjoni ettepanekul rahandusministrite nõukogu ehk siis Ecofini poolt esimesel Ecofini koosolekul pärast seda
Ülemkogu, mis otsustab riigi liitumise eurotsooniga.

Ansipi sõnul langetab Ecofin selle üleminekukursi otsuse konsensuslikult. ”See tähendab, et igal liikmesriigil, kaasa arvatud ka Eestil ja selle rahandusministril on vetoõigus. Mitte keegi ei saa meie tahte vastaselt mingisugust üleminekukurssi kehtestada. Ma olen päris veendunud selles, et kellelgi pole kunagi olnud ka mõttes hakata ühe riigi tahte vastaselt talle üleminekukurssi kehtestama,” toonitas Ansip.

Eestis on kasutatud Valuutakomitee süsteemi, meil on kroonikurss olnud seadusega seotud Saksa marga või siis nüüd euroga juba peaaegu 18 aastat. Seega puudub igasugune huvi ja põhjus selle kursi muutmiseks. “Meid ei saa keegi sundida eurotsooni meile mittekasuliku kursiga,” lausus Ansip.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt