Ansip: Eestil on tuleval aastal ambitsioonikad eesmärgid

Uudis
|
15.12.2009

Täna Riigikogu ees esinedes ütles peaminister Andrus Ansip, et Eesti eesmärgid Hispaania eesistumise ajal saavad olema väga ambitsioonikad.

Andrus Ansipi sõnul on täiesti selge, et kui me saavutame Kopenhaagenis poliitiliselt siduva kliimakokkuleppe, siis soovime, et see muutuks juba järgmise kuue kuu jooksul ka juriidiliselt siduvaks kokkuleppeks. ”Me võime küll öelda, et aega on ju 2012. aastani, aga mida kiiremini saabub juriidiline selgus, seda kindlamad me saame olla põhieesmärkide saavutamises ja seda kindlamad saavad investorid olla oma investeeringuid tehes,” lausus Ansip.

”Samuti ootab Eesti tuleval aastal positiivset otsust liitumise kohta eurotsooniga. See otsus ei sünni iseenesest. Kindlasti tuleb meil anda väga palju seletusi ning põhistada oma kriteeriumide täitmise jätkusuutlikkust. Nii et suur töö seisab veel ees,” ütles Ansip.

Ansipi sõnul on Eesti jaoks ülioluline Euroopa Liidus suurte andmebaaside haldamiseks ja edasiarenemiseks eraldiseisva IT-agentuuri loomine. ”Me oleme huvitatud sellest, et selline otsus langetatakse, sest just Eesti on sobiv asukohamaa uuele IT-agentuurile,” lisas Ansip.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt