Ansip: eurole üleminek on Eesti järgmine tõehetk

Uudis
|
29.03.2009

Täna Reformierakonna Üldkogul kõnelenud erakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul on
ta veendunud Reformierakonna ülekaalukas edus nii europarlamendi kui kohalikel valimistel. Eesti lähema aja kõige suurema väljakutsena nimetas Ansip ühinemist eurotsooniga.

„Kahtlemata on nende europarlamendi valimiste kõige tugevam kandidaatide nimekiri just Reformierakonnal. See on tugev kooslus oma ala silmapaistvatest asjatundjatest, kes juba täna on Euroopa tasemel tegijad. Just sääraseid teadmisi ja kogemusi on vaja Eesti huvide kaitsmisel Strasbourg`is ja Brüsselis,” ütles Ansip. „Sama asjatundlik, ettepoole vaatav ja realistlik, kui on meie kandidaatide nimekiri, on ka Reformierakonna europarlamendi valimisplatvorm,” lisas Ansip.

„Kaalukat rolli selle aasta valimistulemuste kujunemisel omavad sündmused Riigikogus ja valitsuses. Päris kindlasti ei vaja Eesti riik niigi turbulentses keskkonnas poliitilist kriisi, mis vähendaks Eesti riigi usaldusväärsust ja stabiilsust nii siin kui sealpool riigipiiri. Pigem on majandusraskused koalitsioonipartnereid ühendanud,” lausus Ansip.

„Maailmas on surve riigi suuremaks sekkumiseks majanduse reguleerimisse, maksusüsteemi muutmisele ja paksu sotsiaalriigi ehitamisele kahtlemata tugev. Siiski, probleeme ei saa aga lahendada raha lisamisega majandusse. Me peame mõistma, et tänased abipaketid on homsed maksupaketid. Pole mõtet unistada veel paksemast riigist, lihtsalt kulutama peab oma võimalustele vastavalt. Me peame jätkama konservatiivse eelarvepoliitikaga,” toonitas Ansip.

„Majandus on kiirelt kohanemas ja õigelt tegutsedes suudame kasvukõvera juba järgmisel aastal ülespoole keerata. Eesti huvides on liituda eurotsooniga esimesel võimalusel. Eesti eesmärk on liituda tugeva eurotsooniga. Me ei soovi kriteeriumide lõdvendamist, me ei küsi endale erandeid. Nii peame ka meie olema vajadusel valmis koostama uut negatiivset lisaeelarvet koos kõigi sellega kaasnevate raskustega. Reformierakond on rasketeks otsusteks valmis,” lausus Ansip.

Üldkogul peetud kõnes tunnustas Ansip Reformierakonna ministreid möödunud aastal tehtud töö eest, mööndes, et kahtlemata oli eelmine aasta kõige keerulisem sotsiaalvaldkonnale. Ansip sõnul on meil siiski põhjust rõõmustada, sest suuresti tänu vanemahüvitisele on üle paljude aastate jälle võimalik, et Eesti iive muutub positiivseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt