Ansip: Eesti vajab teatepulgavahetust

Uudis
|
29.04.2006

Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles täna Reformierakonna üldkogul, et keegi ei saa pisendada Arnold Rüütli teeneid presidendina Eesti ühiskonna veenmisel Euroopa Liiduga liitumise kasulikkuses.

“See jääb Arnold Rüütli suureks panuseks ja selle eest kuulub talle meie tänu ning tunnustus,” ütles Ansip märkides Rüütli teeneid ühiskonna ühendajana.

Peaminister lisas, et nii nagu tõeliselt suure ja targa sportlase tunneb ära otsusest lahkuda areenilt pärast suurvõitu, nii tunneb ka tõelise riigimehe ära õigeaegsest otsusest sillutada ja anda teed noorematele. “Me usume, et Eesti vajab teatepulgavahetust,” tõdes Reformierakonna esimees.

 

Ansipi kinnitusel on Reformierakond olnud ühise presidendikandidaadi otsimise protsessis üks eestvedajaid. “Oleme presidendi valimiste küsimust võtnud täie tõsidusega ja sooviga valida sügisel Eestile president Riigikogus – nii nagu meie põhiseadus ette näeb. Oleme soovinud, et valitud saaks president, kes oleks võimeline maailmas Eesti huvisid jõuliselt esindama, kes kehastaks iseseisva Eesti tänast päeva,” ütles Ansip.

 
“Toomas Hendrik Ilves vastab kõigile nendele kriteeriumitele. Nagu ka Paul-Eerik Rummo ja Laine Jänes. Kui üks nendest kolmest on poole aasta pärast Arnold Rüütlilt ameti üle võtnud, võime olla rahul – siis on Eesti Reformierakonna toel saanud tugeva presidendi,” nentis Reformierakonna esimees. Ansipi sõnul on Reformierakond on presidendivalimiste eel valmis positiivseks erakondade piire ületavaks koostööks. “Peamine on, et Eesti saaks hea presidendi,” rõhutas Ansip.

“Kõigi erakondade jaoks saab presidendi valimine olema lakmuseks, kas erakondadevaheline koostöö on pelk õõnes retoorika või suudetakse Eesti jaoks nii tähtsas küsimuses ka tegelikult midagi saavutada. Protsess ei saa olema lihtne, kuid mõningase pingutuse hinnaga on tulemus siiski saavutatav. Reformierakond annab tulemuse nimel igatahes oma parima,” kinnitas Ansip.

 
Reformierakonna pressiteenistus

 

Triinu Rajasalu

50 46 090
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt