Ansip: Eesti eesmärk on rahvuse kestmine

Uudis
|
29.04.2006

Reformierakonna esimees peaminister Andrus Ansip avaldas Viljandis erakonna üldkogul peetud kõnes imestust selle üle, et viimasel ajal kordub avalikus diskussioonis üha enam väide nagu poleks Eestil visiooni.

“Me oleme vananev ja kahanev rahvas. Ja sellest äratundmisest, selle teadvustamisest peab lähtuma meie peamine tulevikusiht. Kui sündimuse suurendamine ei ole uue suure eesmärgi puudumisest rääkida armastajate jaoks piisav eesmärk, siis ma tõesti ei saa aru, mida nad otsivad. Milline eesmärk siis veel saab riigi jaoks tähtsam olla?” küsis peaminister oma kõnes retooriliselt.

Andrus Ansipi sõnul on Reformierakonna järgmiste valimisplatvormide peamine eesmärk Eesti iibe positiivseks pööramine, millest poliitiliste otsuste tegijatel lähtuda tuleb.

“Meie juhtmõte peab olema: saagu meid palju ja elagem kaua!” ütles Reformierakonna esimees. Peaministri kinnitusel soovib Reformierakond järgnevatel aastatel pikendada vanemahüvitise maksmise perioodi lapse 1,5 aastaseks saamiseni, et vanem saaks lapsega kauem koos olla.

Ka soovib Reformierakond  hakata alates kolmandast lapsest maksma vanemale 1,5-kordset vanemahüvitist ning alates neljandast lapsest kahekordse suurusega vanemahüvitist. Veel tahetakse võrdsustada emade ja isade võimalusi vanemahüvitise kasutamisel, ja kümnekordistada kunstliku viljastamise kulude kompenseerimiseks eelarves ettenähtud vahendeid.

Lasterikaste perede toetust tahab Reformierakond hakata maksma alates viienda lapse sünnist perre, lapse huvialategevuse toetamiseks tuleks aga hakata omavalitsustele jagama sihtotstarbelist ringiraha 2000 krooni iga lapse kohta aastas.

Reformierakonna pressiteenistus

Triinu Rajasalu
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt