Andrus Ansipi avaldus

Uudis
|
26.09.2005

Mul on väga kahju, et Jaak Jõerüüt sellise otsuse tegi. Kuid olen temaga pikalt vestelnud ja mõistan tema avaldust põhjendavaid argumente. Mitmed tema poolt välja toodud asjaolud teevad murelikuks ka mind.

Lihtsam lahendus oleks võib-olla olnud Laidoneri muuseumi direktori ametist vabastamine, kuid asjal on laiem taust. Nagu Jaak Jõerüüt ise ütles – täna kutsutakse üles ahju ajama kommareid. Kas järgmine liigitus tehakse keele, nahavärvi või usu järgi? Kas järgmiseks kutsutakse ahju ajama intelligente või juute, baptiste või budiste, pankureid või punkareid?

Me oleme jõudnud olukorda, kus valimisedu nimel ei valita ei tegusid ega sõnu. Me oleme olukorras, kus teatud osa ühiskonnast peab korruptsioonihõngulisi tehinguid loomulikuks ning teine osa on valmis kõiki ahju ajama. See ei ole normaalne.

Ma jagan Jõerüüdi avalduses tõstatatud muresid. Jaak on oma otsustustes vaba. Minul valitsusjuhina on aga kohustus tagada valitsuse töö ka ajal, mil õhk on paks valimiseelsest valimatust propagandast.

Pean küll Eesti välis-ja julgeolekupoliitika stabiilsuse seisukohast Jaak Jõerüüdi lahkumisavaldust mõnevõrra kergekäeliselt antuks, kuid teen oma otsuse tema vabastamise kohta ilmselt lähinädalatel.

Reformierakonna juhatus arutab antud küsimust oma koosolekul järgmisel kolmapäeval.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt