Andrus Ansip tänas Erakond Eestimaa Rohelised esindajaid tehtud koostöö eest

Uudis
|
29.03.2007

Peaminister, Reformierakonna esimees Andrus Ansip tänas Eestimaa Roheliste erakonda valitsemisprogrammi koostamisel tehtud koostöö ja roheliste panuse eest ning avaldas lootust, et koostöövaim ei kao ka edaspidi

Eile, 28. märtsil 2007. a parafeeriti koalitsioonilepe Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ja Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poolt.

Peale 4. märtsi Riigikogu valimiste võitu astus Reformierakonna koalitsiooniläbirääkimiste delegatsioon valitsusliidu moodustamiseks neljapoolsetesse kõnelustesse esialgu kolme partneriga – IRLi, SDE ja rohelistega. Läbirääkimiste käigus osutus Erakonnale Eestimaa Rohelised vastuvõetamatuks Reformierakonna pakkumine loodava valitsusliidu vastutusvaldkondade jaotuse osas.

Lisatud Andrus Ansipi 28.03.2007 saadetud kiri Marek Strandbergile ja Peeter Jalakasele

Hea Marek Strandberg
Hea Peeter Jalakas

Mul on hea meel, et meil õnnestus teha head koostööd uue valitsemisprogrammi koostamisel. Arvan, et meie koostöö tulemusel sündinud programm viib järgmisel neljal aastal Eesti elu jõudsalt edasi ja ma hindan roheliste panust selle programmi valmimisel kõrgelt.

Pärast kolm nädalat kestnud sisulist tööd ja valitsemisprogrammi valmimist tegin kõigile senistele läbirääkimiste partneritele omapoolse ettepaneku valitsusvastutuse jaotuse osas. Leian ka praegu, et rohelistele tehtud pakkumine oli vastav teie erakonna praegusele kaalule Riigikogus. Paraku teatasite meile seejärel, et selline pakkumine ei ole teile vastuvõetav.

Teiepoolse äraütleva vastuse järel jätkas Reformierakond läbirääkimisi ülejäänud kahe partneritega. Täna jõuti kolme osapoole vahel ka lõplikule kokkuleppele  valitsusvastutuse jaotamises.

Tänan veelkord erakonda Eestimaa Rohelised koostöö eest. Loodan, et  koostöövaim ei kao ka edaspidi. Valitsemisprogrammis sisalduvad rohelistega läbiräägitud ideed ja ettepanekud loovad selleks hea aluse.

Lugupidamisega,

Andrus Ansip
Reformerakonna esimees


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt